Grupa Rybki - Łysomice

Zajęcia otwarte w grupie Rybek

27 listopada w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte „W dzień pluszowego Misia”, na które zaprosiliśmy rodziców. Zajęcia otwarte zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród dzieci i rodziców, ponieważ uczestnicząc w nich możemy bliżej się poznać i zaprosić rodziców do współdziałania z dziećmi. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia, przez co nabywały umiejętności prowadzenia rozmowy oraz słuchania innych. Rozwijaliśmy koordynację wzrokowo-ruchową oraz umiejętności manipulacyjne. Warto organizować dzieciom zabawy w cięcie, ponieważ jest to sposób na doskonalenie wytrzymałości i koordynacji wielu mięśni dłoni, które będą w przyszłości odpowiadały za pisanie. Świetnie to nam wychodziło. Plastry miodu wycinały się same J Jedną z wielu zaproponowanych aktywności było  sensoryczne rozbudzanie naszych smaków, już wiemy, dlaczego misie tak uwielbiają miodek.

• autor: Aleksandra Janus