Przedszkole Publiczne

O naszym przedszkolu

          przedszkolaki

Przedszkole Publiczne Jelonek

Nasze Przedszkole działa od 01.09.2009 natomiast od 01.09.2013r funkcjonuje jako Przedszkole Publiczne. W naszym przedszkolu oferujemy kameralną, domową atmosferę, która sprzyja harmonijnemu rozwojowi dziecka. Wyposażenie przedszkola jest bogate i różnorodne.
Mamy ciekawe kąciki zainteresowań, które wykorzystywane są do celowo zorganizowanych zajęć jak również do zabaw dowolnych dzieci. Dla nas najważniejsze jest dziecko i jego uśmiech, kierujemy się mottem:

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak.

Nasza placówka to miejsce przyjazne i bezpieczne dla dzieci. Nasi podopieczni przebywają wśród nauczycieli, którzy kochają i szanują dzieci. Realizujemy cele i zadania określone w podstawie programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego. Jak również szanujemy zdanie rodziców i uwzględniamy ich zdanie oraz propozycje. Nasze priorytety to radość dzieci i zadowolenie rodziców.

Co nas wyróżnia?

• dbałość o wszechstronny rozwój dziecka poprzez zabawę w przyjaznej, radosnej atmosferze,
• indywidualne podejście do każdego dziecka,
• zapewnienie wszechstronnego rozwoju społecznego, intelektualnego, motorycznego oraz emocjonalnego dziecka ,
• bogatą bazę dydaktyczną,
• stosowanie innowacyjnych metod nauczania,
• udział w akcjach ogólnopolskich,
• wykwalifikowana, kompetentna i kreatywna kadra pedagogiczna,
• udział dzieci w Festiwalach Piosenki Dziecięcej, konkursach plastycznych, recytatorskich,
• organizacja wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi, uroczystości okolicznościowych, integracji,

O tym, w jaki sposób osiągamy powyższe cele,

dowiedzą się Państwo zapoznając się z naszą stroną internetową.

ORGANIZACJA

Przedszkole w Papowie Toruńskim funkcjonuje 10 godzin od godziny 6.30 do 16.30 zapewnia miejsca dla 75 dzieci. Od roku 2016/17 funkcjonuje też przedszkole pełnowymiarowe w Turznie, do którego może uczęszczać 25 dzieci, w godz. 6.30- 16.30. Oprócz przedszkoli pełnowymiarowych, na terenie Gminy Łysomice znajdują się również pięciogodzinne filie w: Łysomicach, Lulkowie, Gostkowie i Zakrzewku. Do każdej z nich może uczęszczać od 15 do 20 dzieci.

Wszystkie nasze oddziały realizują podstawę programowa wychowania przedszkolnego.

ROZKŁAD DNIA

Organizując harmonogram dnia uwzględniamy, aby zawierał on równowagę pomiędzy swobodną zabawą, grami, zabawą na świeżym powietrzu oraz zajęciami edukacyjnymi.

 

ADAPTACJA

W przedszkolu organizowane są zajęcia adaptacyjne przygotowujące dzieci do radosnego powitania przedszkola , ułatwiające późniejsze rozstania z mamą i tatą. Dzieci przychodzące po raz pierwszy do przedszkola , mają możliwość przebywania z rodzicami, stopniowego adaptowania się do warunków przedszkolnych bez stresu.