Zajęcia teatralne

Głównym celem  warsztatów teatralnych jest wielokierunkowy rozwój osobowości dzieci poprzez twórczą pracę. Dzieci w wieku przedszkolnym mają naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji: w mowie, ruchu, geście, śmiechu … Zajęcia teatralne to często pierwszy kontakt z tego rodzaju sztuką, to furtka do świata teatru. Śmiały krok w świat wyobraźni, pierwsze doświadczenia w roli aktora, nauka poprzez zabawę oraz mnóstwo pozytywnych emocji. Ważne jest by zaszczepić w dzieciach teatralnego bakcyla w idealnym dla nich momencie.

Warsztaty teatralne pomagają w rozwijaniu wrażliwości estetycznej, ukazywaniu piękna utworów literackich, wzbogacaniu wiedzy o świecie i wyzwalaniu twórczej ekspresji. Odgrywają dużą rolę w rozwijaniu zdolności myślenia i mowy a także twórczej wyobraźni i fantazji.

Wprowadzanie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne, przynosi im wiele korzyści: rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.

Prowadzący: Edyta Soboczyńska, – aktorka i animatorka kultury

unnamed-2.jpg