Przedszkole Publiczne

Witamy na stronie Biedronek

biedronka

ROK SZKOLNY 2017/2018

30.08.2018

Zakończenie Roku

Wakacje!

W czerwcu z ogromnym żalem pożegnaliśmy sporą część grupy „Biedronki”. Starszaki od września rozpoczną naukę w szkole i musimy przyznać, że uroczyste zakończenie roku było bardzo wzruszające. Życzymy naszym Biedroneczkom dużo sukcesów! Na szczęście przed nami były jeszcze wakacje, których część spędziliśmy razem w przedszkolu na świetnej zabawie. Pogoda w tym roku dopisywała, więc z niej korzystaliśmy i dużo czasu spędzaliśmy na naszym placu zabaw i boisku. Postanowiliśmy, także ozdobić kredowymi rysunkami nasz podjazd koło przedszkola, od razu parking stał się weselszy. W czasie wakacji sporo czasu poświęciliśmy pracom plastycznym, najprzyjemniej było samodzielnie wykonać masę solną i stworzyć piękne figurki. Pamiętamy również o akcji Cała Polska Czyta Dzieciom więc codziennie Pani czytała dzieciom rozdział książki Barbary Stenki, pt. „Fisiowanie” opowiadającej przygody sześcioletniej dziewczynki Marylki. Każdy rozdział doczekał się ilustracji wykonanej przez przedszkolaki i tak powstała nasza wersja książki, dzięki której na podstawie ilustracji możemy przypomnieć sobie wszystkie przygody. Wakacje niestety już się kończą, ale nie martwimy się bo przed nami kolejny wesoły rok przedszkolny!

Autor: Milena Gil

 

 

12.06.2018

Wizyta w OSP w Papowie Toruńskim

 

Po raz kolejny przedszkolaki z grup Biedronki i Pszczółki wybrały się razem na wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy strażaków z OSP w Papowie Toruńskim, by dowiedzieć się czegoś więcej o ich ważnej i odpowiedzialnej pracy. Zwiedziliśmy remizę, obejrzeliśmy wozy strażackie a także dowiedzieliśmy się wielu przydatnych rzeczy, jak na przykład bezpiecznie opuścić zadymione pomieszczenie. Nie obyło się bez największej atrakcji, czyli polewania wodą z węża. Dziękujemy serdecznie Strażakom za cierpliwość i niezwykle ciekawie spędzony dzień.

Wychowawczynie

Biedronki i Pszczółki na Barbarce

Na początku maja przedszkolaki z zaprzyjaźnionych grup wyruszyły na wycieczkę do Szkoły Leśnej na Barbarce. Uczestniczyliśmy w świetnych zajęciach w formie podchodów pt. „W poszukiwaniu Kubusia Puchatka”. Dzieci podążały za przewodnikiem, leśnym szlakiem szukając wskazówek i fragmentów puzzli, które zostawił dla nich Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. Zdrowa rywalizacja i radość towarzyszyła naszym przedszkolakom do ostatnich chwil zabawy, której zwieńczeniem były słodkości zostawione dla dzieci przez samego Puchatka.

Wychowawczynie

25.04.2018

Wizyta w Bibliotece

23 kwietnia obchodziliśmy Dzień Książki. Z tej okazji odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Gminną Bibliotekę Publiczną w Zakrzewku. Pani Teresa Sitko opowiedziała dzieciom o tym skąd się biorą książki, kim jest autor, ilustrator i drukarz, a także omówiła zasady prawidłowego zachowania się w bibliotece. Następnie dzieci miały możliwość wykonać własnoręcznie pięknie zakładki do swoich książek. Bardzo dziękujemy Pani Tereni za pouczające i wesołe spotkanie!

Autor: Milena Gil

24.04.2018

„Mamo, Tato wolę wodę”

„Czyste Powietrze Wokół Nas”

programy profilaktyczne

Kwiecień to miesiąc dbania o przyrodę. Jak co roku w naszym przedszkolu realizowane są prozdrowotne i zwracające uwagę na ekologię programy profilaktyczne. Dzieci tym razem nie tylko poznały rolę wody w przyrodzie oraz dowiedziały się jak ważna jest ona dla naszego zdrowia, ale także poznały znaczenie segregowania odpadów i recyklingu. Po poznaniu tak trudnych słów i procesów nasze przedszkolaki same wykorzystały zużyte butelki po wodzie i wykonały swoje zabawki- śmieszne ludziki. Mali ekolodzy pamiętają również o ograniczaniu zanieczyszczeń powietrza, znają szkodliwy wpływ spalin i smogu na środowisko. W kwietniu obchodzimy też Dzień Ziemi i z tej okazji założyliśmy przedszkolny ogródek. Wiedząc jak ważne jest spożywanie ekologicznych warzyw posialiśmy nasze ulubione, np. sałatę czy marchewkę.

Autor: Milena Gil

12.04.2018

Wycieczka!

W ramach wielkanocnego prezentu nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do jednego ze swoich ulubionych miejsc czyli do Centrum Zabaw Kinderek w Toruniu. W tej wesołej zabawie towarzyszyli nam nasi koledzy i koleżanki z grupy „Pszczółki”. Dzień rozpoczął się niespodzianką, ponieważ okazało się, że sale zabaw odwiedził w nocy Wielkanocny Zajączek i pochował dla naszych przedszkolaków słodkie upominki! Dzieci były bardzo sprytne i znalazły wszystkie słodkości. Dalszą część dnia wszyscy łącznie z Paniami i rodzicami spędziliśmy bardzo aktywnie na wspaniałej zabawie. Do przedszkola wróciliśmy ogromnie zmęczeni ale szczęśliwi.

Autor: Milena Gil

Wielkanocne zajęcia

Z okazji Świąt Wielkanocnych nasze przedszkole odwiedziła Pani Ewelina Mucha ze stowarzyszenia Razem Możemy Wiele z Zakrzewka. Pani Ewelina przygotowała dla dzieci zajęcia plastyczne i wszyscy zrobiliśmy piękne ozdobne wielkanocne jajka. Błyszczące pisanki wyszły bardzo ładnie i na pewno stały się ślicznym dekoracyjnym dodatkiem do koszyczka wielkanocnego. Bardzo dziękujemy za zajęcia i zapraszamy częściej.

Autor: Milena Gil

„Marzanno Marzanno

Już nie chcemy Ciebie!

Niech świeci nam słonko

Na wiosennym niebie!”

Zajęcia otwarte

20 marca wspólnie z chętnymi rodzicami oraz Panią Bibliotekarką Teresą Sitko przegoniliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Z dostępnych materiałów wszyscy razem stworzyliśmy kukłę Marzanny zimowej panny, która wyszła nam nadzwyczaj ładnie. Następnie ze śpiewem na ustach i przygrywając na instrumentach poszliśmy nad pobliski strumyk i jak się okazało wrzuciliśmy Marzannę na lód J. Nasze przedszkolaki miały świetny pomysł i przy pomocy wiosennych zaklęć zaczarowały zamarznięty strumyk. Przez kolejnych kilka dni chodziliśmy sprawdzać czy nasze czary się spełniły i pewnego dnia rzeczywiście lód stopniał a Marzanna odpłynęła razem z zimą. Od tej pory liczymy już tylko na piękną wiosenną pogodę!

Autor: Milena Gil

18.03.2018

Pyszna niespodzianka!

7 marca nasze przedszkolaki ze wspaniałą niespodzianką odwiedziły mama Ignasia Pani Kamila Matłosz oraz mama Martyny Pani Agnieszka Mucha. Sala przedszkolna zamieniła się w kuchnię i wspólnie zrobiliśmy naleśniki! Dzieci uważnie słuchały przepisu i dodawały składniki do miski. Następnie Pani Kamila wymieszała wszystko i z powstałego ciasta zaczęła pokaz smażenia naleśników. Po całym przedszkolu rozszedł się piękny zapach. Pani Kamila popisywała się swoimi kulinarnymi umiejętnościami a naleśniki fruwały prawie pod sam sufit. Kolejny etap był najprzyjemniejszy. Wszystkie dzieci samodzielnie smarowały sobie naleśniki wybranymi dodatkami i zwijały w ruloniki. Oczywiście były przepyszne! Bardzo dziękujemy Paniom Kamili i Agnieszce za smakowity dzień.

 Autor: Milena Gil

 

 

06.03.2018

Ferie to jest super sprawa,

 odpoczynek i zabawa!

W naszym przedszkolu podczas ferii zimowych miały miejsce wyjątkowe zajęcia. W ich organizacji pomagała Pani Teresa Sitko z biblioteki w Zakrzewku. 14 lutego z okazji Walentynek wykonaliśmy piękne drewniane serduszka, które ozdobiliśmy cekinami. Pogoda mimo mrozu była ładna i słoneczna, więc nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu a także razem ze starszymi kolegami i koleżankami wzięliśmy udział w ognisku z pysznymi kiełbaskami. W czasie ferii postanowiliśmy zamienić się również w małych kucharzy. Każdy przedszkolak miał okazję samodzielnie wykonać sałatkę warzywną i poczęstować nią swoich bliskich, była pyszna! Pod koniec ferii razem z Panią Terenią odwiedziły nas starsze koleżanki, które przeczytały dzieciom bajki. Swoją umiejętnością czytania pochwaliła się także nasza zeszłoroczna absolwentka Karolina Żero. Biedronki były zachwycone wizytą swojej koleżanki a Pani z dumy łza zakręciła się w oku…To były świetne dwa tygodnie.

                                                                                                                                      Autor: Milena Gil

11.02.2018

Dzień Babci i Dziadka

Styczeń to miesiąc, w którym obchodzimy jedno z najważniejszych świąt dla każdego przedszkolaka czyli Dzień Babci i Dziadka. Przez wiele dni dzieci przygotowywały się do tej uroczystości. Uczyły się wierszy, piosenek, tańców oraz specjalnych życzeń, które każda wnuczka i wnuczek przez mikrofon złożyły swoim Babciom i Dziadkom. Występ artystyczny oczywiście został nagrodzony gromkimi brawami, którym towarzyszyły chwile wzruszenia. Wszyscy goście otrzymali od swoich wnucząt własnoręcznie przygotowane broszki, krawaty i świeczki. Po słodkim poczęstunku przyszedł czas na zabawę! Nie obyło się bez tańców, zabaw i konkursów. Musimy przyznać, że wszystkie Babcie i wszyscy Dziadkowie cieszą się świetną kondycją fizyczną 🙂 .  Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas.

                                                                                                                                        Autor: Milena Gil

07.02.2018

Zimowe zabawy

Zima w tym roku nie była tak biała jak byśmy chcieli. Dlatego jak pojawiło się kilka śnieżnych dni nasze przedszkolaki wykorzystywały tą sytuację jak tylko się dało. Chodziliśmy na spacery, lepiliśmy bałwany, robiliśmy aniołki na śniegu no i oczywiście nie zabrakło także bitwy na śnieżki! Zabawa była wspaniała i mamy nadzieję, że podczas zbliżających się ferii zimowych znowu za oknami będzie biało.

                                                                                                                             Autor: Milena Gil

29.12.2017

Jasełka

22 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nasze przedszkolaki przedstawiły piękną wigilijną opowieść. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, Trzech Króli, Aniołów, Pasterzy i Śnieżynek. Biedronki wspaniale wypowiadały swoje kwestie przeplatane pięknymi kolędami. W przedszkolu zapanował wyjątkowo świąteczny nastrój i pojawiły się momenty wzruszenia. Oczywiście nie zabrakło także wizyty Gwiazdora, pięknych prezentów i wigilijnego stołu ze słodkościami.

 Autor: Milena Gil

Świąteczne zajęcia

W okresie przedświątecznym w naszym przedszkolu nie zabrakło atrakcyjnych zajęć. Dzieci miały możliwość samodzielnego wypiekania pierników oraz przygotowania różnych świątecznych ozdób. Mama Ignasia Pani Kamila Matłosz przygotowała dla nas do wykonania śmieszne renifery. Razem z Mamą Martynki Panią Agnieszką i Panią Terenią zrobiliśmy wspaniałe renifery, które na pewno znajdą swoje miejsce wśród świątecznych dekoracji. Z kolei Pani Teresa Sitko zaskoczyła nasze przedszkolaki możliwością ozdobienia drewnianych choinek, wyszły naprawdę pięknie. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak miłe niespodzianki. W tym szczególnym czasie Biedronki pamiętają także o innych i ponownie wraz z rodzicami aktywnie wzięliśmy udział w Akcji Szlachetna Paczka. Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

                                                                                                                                        Autor: Milena Gil

Mikołajki

W tym roku po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki Sołeckie organizowane przez sołtysa Zakrzewka Pana  Sławomira Zająca oraz Radę Sołecką. Uroczystość rozpoczęła się występem naszych Biedronek w zimowo-świątecznym repertuarze wokalno-recytatorskim. Publiczność była zachwycona i nagrodziła nas gromkimi brawami. W dalszej części uroczystości nie zabrakło licznych atrakcji takich jak występ grupy teatralnej Ruch w Duch z Łysomic, wizyta bohaterów Gwiezdnych Wojen oraz oczywiście odwiedziny Świętego Mikołaja, który podarował wszystkim zgromadzonym dzieciom drobne upominki. Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Szóstego grudnia nasze przedszkolaki znalazły w sali wyjątkową niespodziankę! Pod choinką stały ogromne paczki z prezentami! Jak się okazało były to zabawki, które podarował nam Tajemniczy Święty Mikołaj. Radość dzieci była ogromna, gdy po zdarciu kolorowego papieru znalazły piękny ogromny domek dla lalek, wystrzałowe samochody oraz wielokolorowy piasek kinetyczny. Bardzo dziękujemy kochanemu Tajemniczemu Mikołajowi za zasponsorowanie dla naszego przedszkola tak pięknych zabawek.

Autor: Milena Gil

07.12.2017

„Jestem sobie mały miś, gruby miś,

znam się z dziećmi nie od dziś.

Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,

znam się z dziećmi nie od dziś!”

 

W listopadzie nasze przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia! Każda Biedronka przyniosła do przedszkola swojego ukochanego pluszaka i razem z Panią Teresą Sitko z Biblioteki w Zakrzewku cały dzień bawiliśmy się w towarzystwie mięciutkich przyjaciół. Bardzo dziękujemy Pani Tereni za przygotowane atrakcje!

 Autor: Milena Gil

 

20.11.2017

11 listopada-zajęcia otwarte

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości Biedronki wraz z rodzicami zabrały się za przygotowanie biało-czerwonych kotylionów. W zajęciach brała także udział Pani Ewelina Mucha ze stowarzyszenia Razem Możemy Wiele z Zakrzewka, która przygotowała dzieciom bardzo ciekawe elementy składowe pięknych kotylionów. Nasze przedszkolaki wraz z mamami również popisały się wielką wyobraźnią i talentem plastyczno-technicznym. Biedronki jako mali patrioci doskonale wiedzą w jakim kraju mieszkają, znają polską flagę, godło oraz barwy narodowe, które dumnie prezentowały na swych piersiach w postaci wspaniałych kotylionów oraz wymachując własnoręcznie zrobionymi flagami.

Autor: Milena Gil

18.11.2017

Warzywno-owocowe ludziki

W ostatnim tygodniu października przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami wykonali różne ludziki i zwierzaki z warzyw i owoców. Jak co roku wszyscy popisali się dużą pomysłowością i naszą salę przystroiły bardzo ciekawe ale i śmieszne „cudaki”. W październiku uczestniczyliśmy także w akcji Kasztanobranie. Nasze Biedronki świetnie się spisały i przyniosły mnóstwo kasztanów. Dzięki wszystkim grupom z naszego przedszkola dokonana została wirtualna adopcja pieska Komarka podopiecznego Toruńskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Autor: Milena Gil

Witamy nowe Biedronki!

23 października w naszym przedszkolu miała miejsce wyjątkowa uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka. W tym dniu wszystkie Biedronki pięknie ubrane zaprezentowały  swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Z tej okazji odwiedziła nas Pani Dyrektor Mariola Wegner, która za pomocą zaczarowanej kredki pasowała na przedszkolaków nasze nowe koleżanki i kolegów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, ordery uśmiechu i mały słodki upominek. Po występie wszystkie dzieci, rodzice i Pani Dyrektor spędzili miło czas przy wspólnym stole.

Autor: Milena Gil

Coś słodkiego….

W tym tygodniu nasze przedszkolaki odwiedziły magiczny świat słodyczy. Na wycieczkę do Manufaktury Cukierków w Toruniu wybraliśmy się razem z grupą „Jagódki” z Gostkowa. Dzieci zobaczyły na własne oczy z czego powstają cukierki i lizaki, jak uzyskać odpowiednią konsystencję, kolor, smak i zapach. Najprzyjemniejszą częścią wycieczki było samodzielne wykonanie lizaków. Biedronki bardzo się postarały i wszyscy wróciliśmy do przedszkola z lizakami i cukierkami. J Dodatkowo jesienna pogoda była dla Nas łaskawa i z przyjemnością przespacerowaliśmy się po pięknej toruńskiej starówce.

                                                                                                                             Autor: Milena Gil

Bajka o Hipciu Flipciu

18 października z okazji przedstawienia teatralnego wybraliśmy się w odwiedziny do naszych kolegów i koleżanek z grup Pszczółki i Rybki do Łysomic. Tym razem aktorzy z Teatru z Krakowa przygotowali dla nas bardzo pouczającą opowieść o pewnym pulchnym hipopotamie. Nasz bohater Hipcio Flipcio był bardzo smutny, gdyż inni koledzy wyśmiewali się z jego tuszy. Na szczęście wszystkie zwierzęta i oczywiście nasze przedszkolaki doszły do wniosku, że nie ładnie jest się wyśmiewać z innych. Bajka zakończyła się wspaniałym balem, w którym wzięły udział także dzieci.

Autor: Milena Gil

Witaminki, witaminki!

Dla chłopczyka i dziewczynki!

Za oknem zimno i mokro. Spora część naszych Biedronek niestety choruje… 🙁 . Najlepszym zabezpieczeniem przed wirusami są witaminy, a NAJLEPIEJ jak pochodzą z własnego przedszkolnego ogródka! Wpadliśmy na pomysł zrobienia pysznej i zdrowej surówki z marchewki i jabłka. Wszystkie przedszkolaki dzielnie obierały marchewkę, mieszały składniki i oczywiście zajadały przepyszną surówkę. Danie bardzo smakowało i już mamy pomysł na następne kulinarne wyzwanie 🙂 .

                                                                                                                                       Autor: Milena Gil

Wycieczka!

Czwartego października razem z naszymi kolegami i koleżankami z grupy Pszczółki pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do Cinema City w Toruniu. Zanim zaczął się seans filmowy nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych na temat zwierzęcych rekordzistów. Dzieci poznały między innymi najszybszych, największych, najwyżej skaczących czy najwięcej jedzących przedstawicieli zwierząt. Po nauce przyszedł czas na film. Biedronki w wielkim skupieniu ale i z wybuchami śmiechu oglądały bajkę o przygodach mieszkańców pewnego wyjątkowego lasu. Jak to zwykle w bajkach bywa były chwile grozy ale wszystko dobrze się skończyło 🙂

 Autor: Milena Gil

Teatrzyk

We wrześniu odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną filię w Łysomicach. W grupie Rybek odbyło się przedstawienie Teatru z Krakowa o sympatycznym detektywie Szariku Holmskim, który  zmagał się z zagadkowym zaginięciem z muzeum  drogocennego obrazu. Nasz dzielny funkcjonariusz oczywiście rozwiązał zagadkę i złapał złodzieja, którym okazał się….lis! Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły, a nam bardzo miło było spotkać się z koleżankami i kolegami z grup Rybki i Pszczółki.

 Autor: Milena Gil

ROK SZKOLNY 2016/2017

Zakończenie roku

22 czerwca nadszedł dzień pożegnania przedszkola. W tym roku pożegnaliśmy  aż 9 Biedronek. Przedszkolaki wystąpiły po raz ostatni przed swoimi bliskimi i pięknie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i poduszki ze zdjęciem całej  grupy. Wzruszenie towarzyszyło wszystkim zgromadzonym i trudno było nam opanować łzy lecz dobrze wiemy, że na pewno się jeszcze kiedyś spotkamy, a naszym Biedronkom życzymy powodzenia w szkole i w nowych grupach!!!

 Autor: Milena Gil

Programy profilaktyczne i innowacje

W kończącym się roku przedszkolnym realizowane były liczne programy profilaktyczne i innowacje. W ramach programu „Bezpieczny Przedszkolak” dzieci poszerzyły wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, między innymi miały okazję spotkać i poznać pracę policjanta czy higienistki stomatologicznej.  Do zdrowego stylu życia namawiał też program „Mamo Tato wolę wodę!” a o szkodliwości palenia papierosów przypominał między innymi program „Czyste powietrze wokół nas”. Kolejnym interesującym programem był program „Chroń się przed kleszczami wszelkimi sposobami”, dzięki któremu dzieci dowiedziały się o sposobach przeciwdziałania ukąszeniom przez kleszcza. Już od kilku lat nasze przedszkole jest partnerem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, w ramach którego rodzice i inni goście czytają dzieciom piękne baśnie, opowiadania i wiersze. Przedszkolaki rozwijały także swoje umiejętności taneczne dzięki zajęciom rytmiczno-tanecznym prowadzonych metodą KLANZY oraz kształtowały umiejętności manualne w ramach modułu „Klucz do uczenia się: Od bazgrania do pisania”.

Autor: Milena Gil

Dzień Dziecka!

Nareszcie nadszedł ten wyczekiwany dzień, Święto Wszystkich Dzieci! W tym dniu na nasze przedszkolaki czekało wiele atrakcji: śmieszne balony, bańki mydlane, lody i świetna zabawa!!! Biedronki miały podwójną frajdę, gdyż 17 czerwca w Zakrzewku obchodziliśmy Sołecki Dzień Dziecka. Dzieci zaprezentowały wszystkim zgromadzonym swoje umiejętności wokalne a potem hasały do woli na wielkich dmuchanych zamkach!

                                                                                                                                Autor: Milena Gil

Nasze osiągnięcia

W tym roku przedszkolnym nasze Biedronki mają się czym pochwalić. Nie ma wątpliwości, że przedszkolaki z Zakrzewka są bardzo zdolne. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w różnych konkursach i zdobywały nagrody. Wygrywały w konkursach recytatorskich, plastycznych a i w grupie szło nam bardzo dobrze czego dowodem jest pierwsze miejsce, które zajęliśmy podczas zawodów sportowych w Turznie na Olimpiadzie Przedszkolaka! Cała grupa bardzo lubi także śpiewać i występować na scenie, więc równie pięknie zaprezentowaliśmy się na VI Przeglądzie Piosenki Przedszkolaka, którego w tym roku byliśmy gospodarzem. Brawo Biedronki!

                                                                                                                                   Autor: Milena Gil

Wyjątkowy gość

W ostatnim dniu maja odwiedziła nas mama Michałka Pani Agnieszka Banaszek. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, ze Pani Agnieszka jest higienistką stomatologiczną. Dzieci w z wielkim zaciekawieniem słuchały jak Pani Agnieszka opowiada o prawidłowym dbaniu o zęby. Nasze przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuję się higienistka, jak prawidłowo szczotkować zęby i co należy jeść by były mocne. Na koniec spotkania dzieci otrzymały w prezencie kolorowanki i piękne szczoteczki do zębów. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za pouczającą wizytę i zapraszamy ponownie.

 Autor: Milena Gil

Dzień Mamy i Taty

26 maja w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane bardzo starały się podczas występu. Biedronki dla swoich rodziców pięknie śpiewały, wyrecytowały życzenia i pokazały talent taneczny. Po występie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty: Mamom piękne torby a Tatusiom urocze krawaty. Wszyscy rodzice byli bardzo wzruszeni i dumni ze swoich pociech.

                                                                                                                                      Autor: Milena Gil

Wycieczka!

25 maja wraz z zaprzyjaźnioną grupą „Żabki” z Papowa Toruńskiego wybraliśmy się na wycieczkę do Szkoły Leśnej na Barbarce w Toruniu. Dzieci podczas zajęć edukacyjnych w terenie poznały różne gatunki drzew i zwierząt leśnych. Pogoda nam dopisała więc pozwoliliśmy sobie na pyszne lody i na zabawę na wyjątkowym placu zabaw.

Autor: Milena Gil

Dzień Ziemi

 

Wiosna w pełni. Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą jak dbać o przyrodę. Dobrym przykładem ekologicznej postawy była uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Ziemi. Dzieci zaśpiewały ekologiczne piosenki, posadziły wspólne z rodzicami różne roślinki ale również świetnie się bawiły. Dużą popularnością cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane oraz inne atrakcje. Nasze przedszkolaki pamiętają o zdrowym żywieniu i ponownie założyły mały ogródek. Biedronki posiały to co lubą najbardziej: rzodkiewkę, marchewkę, buraczki, pietruszkę, słoneczniki i inne przysmaki. Teraz czekamy na pierwsze plony.

 

Autor: Milena Gil

Święto małych czytelników

W kwietniu miały miejsce dwa ważne święta dla każdego małego miłośnika książek: Dzień Książki i Tydzień Bibliotek. Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką w Zakrzewku nasze przedszkolaki miały możliwość wysłuchania cudownych baśni w interpretacji Pani Teresy Sitko. Mamy nadzieję, że miłość do książek będzie rosła u Biedronek równie szybko jak one.

                                                               Autor: Milena Gil

Wielkanoc

Ostatni tydzień przed Świętami Wielkanocnymi nasze przedszkolaki spędziły na poznawaniu świątecznych tradycji. Dzieci ozdobiły pisanki, zjadły świąteczne jajko z własnoręcznie posianą rzeżuchą i oczywiście odnalazły na terenie przedszkola schowane przez Wielkanocnego Zająca prezenty!

Biedronki życzą wszystkim Wesołych Świąt!

                                                                                                                                     Autor: Milena Gil

Wycieczka!

Po ostatniej wyprawie do Młyna Wiedzy w Toruniu nasze przedszkolaki jeszcze bardziej zainteresowały się kosmosem. W związku z tym na kolejną wycieczkę pojechaliśmy do toruńskiego Planetarium. Seans był bardzo ciekawy, atrakcyjny i zabawny. Dzieci wyruszyły rakietą w kosmos i wylądowały na planetach Układu Słonecznego, dowiedziały się także sporo o gwiazdach, księżycu i słońcu.

Autor: Milena Gil

Teatrzyk

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi do naszego przedszkola z ekologicznym przedstawieniem, pt. „Klimacik i Decybelek” przyjechał teatr z Krakowa. Dzieci dowiedziały się o konieczności ochrony przyrody i sposobach segregacji śmieci. Oczywiście w tym dniu jak zazwyczaj odwiedziły nas dzieci z zaprzyjaźnionych filii w Lulkowie i Łysomicach.

                                                                                                                                       Autor: Milena Gil

Zajęcia otwarte!

21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny spotkaliśmy się w naszym przedszkolu z rodzicami i dziećmi ze wsi Zakrzewko. Na początku zgodnie z tradycją wspólnie wykonaliśmy kolorowe Marzanny. Następnie z wielkim hałasem przeszliśmy nad płynący niedaleko strumyk, gdzie nasze piękne Zimowe Panny spotkał przykry los, zostały utopione! Teraz oficjalnie możemy ogłosić nadejście Wiosny! Po spacerze wszyscy upiekliśmy nad ogniskiem pyszne kiełbaski. Było bardzo smacznie i wesoło.

Autor: Milena Gil

Wycieczka!

W marcu nasze przedszkolaki odwiedziły Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. Dzięki bogatej ofercie edukacyjnej dzieci nie tylko świetnie się bawiły ale także sporo nauczyły. Podczas specjalnych warsztatów wzbogaciliśmy naszą wiedzę o kosmosie i planetach oraz mieliśmy możliwość skonstruowania bazy kosmicznej i rakiety z dużych klocków. Zwiedzając kolejne wystawy dzieci odkrywały tajemnice elektryczności, sił natury, miały możliwość bezpośrednio uczestniczyć w licznych doświadczeniach. W całej wielkiej naukowej przygodzie towarzyszyła nam kamera TVP Bydgoszcz, która zarejestrowała zmagania naszych przedszkolaków i tym sposobem Biedroneczki wzięły udział w specjalnym reportażu na temat oferty „Młyna Wiedzy”. Warto dodać, że kamera telewizyjna nie zrobiła na dzieciach najmniejszego wrażenia, gdyż były baaardzo pochłonięte zabawą i nauką.

 Autor: Milena Gil

Karnawał!

W ostatni piątek karnawału w naszym przedszkolu odbył się wielki bal. Przybyły na niego różne ciekawe postacie: superbohaterowie, księżniczki, wróżki, tygrysek, pirat a nad porządkiem czuwało trzech policjantów. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy, były tańce, balony, serpentyny, maski, trąbki i super słodki poczęstunek. Szkoda, że karnawał jest tylko raz w roku.

                                                                                                                                     Autor: Milena Gil

Ferie!

W czasie ferii w naszym przedszkolu było bardzo wesoło. Razem z Panią Bibliotekarką Teresą Sitko i „Starszakami” z Zakrzewka uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach. Wykorzystując glicerynę, foremki i różne dodatki nauczyliśmy się robić własne mydełka. Efekt był fantastyczny, mydełka były śliczne i wspaniale się pieniły. Miłą niespodziankę sprawił nam także Pan Sołtys Sławomir Zając, który przygotował dla przedszkolaków i dzieci z Zakrzewka ognisko z kiełbaskami. Bardzo przyjemnie było ogrzać się przy gorącym ognisku podczas mroźnej pogody a kiełbaski smakowały wyśmienicie!

Autor: Milena Gil

Dzień Babci i Dziadka

27 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasze przedszkolaki bardzo przygotowywały się do tego wydarzenia. Własnoręcznie wykonały dla babć bransoletki a dla dziadków kwiatowe obrazy. Oczywiście dzieci przygotowały także występ artystyczny, przepięknie śpiewały, tańczyły i recytowały. Po występach i wzruszeniach przyszedł czas na zabawę. Goście, którzy przybyli bardzo licznie, wspaniale bawili się podczas zabaw tanecznych i konkursów. Bardzo dziękujemy Wszystkim Gościom za przybycie a rodzicom za słodki poczęstunek.

Autor: Milena Gil

Świąteczne zapachy

19 grudnia w naszym przedszkolu miały miejsce wyjątkowe warsztaty. Przyjechali do nas mistrzowie piernikarstwa z Antiqua Tempora. Pan Paweł i Pan Artur ubrani w historyczne stroje nie tylko opowiedzieli nam legendę powstania toruńskich „Katarzynek” lecz również pomogli naszym przedszkolakom wykonać ich własne pierniki z przygotowanego trzy miesiące wcześniej specjalnego ciasta. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się zajęcia i każdy wrócił do domu z wyjątkowym pierniczkiem.

                                                                                                                                    Autor: Milena Gil

Jasełka

16 grudnia wszystkie dzieci wraz z rodzicami spotkali się w naszym przedszkolu na wigilijnej uroczystości. Przedszkolaki przygotowały dla zgromadzonych gości piękne przedstawienie. Biedroneczki wcieliły się w role Maryi i Józefa, Trzech Króli, Aniołów, Pasterzy, Śnieżynek i przedstawiły Jasełkowy występ. Po złożeniu Świątecznych życzeń odwiedził nas Święty Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci prezentami. Po słodkim poczęstunku wszyscy wróciliśmy wzruszeni do domu. Biedroneczki życzą wszystkim Wesołych Świąt!

                                                                                                                                Autor: Milena Gil

Świąteczne dekoracje

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nasze przedszkolaki odwiedziły zaprzyjaźnione Panie ze Stowarzyszenia Razem Możemy Wiele z Zakrzewka. Pani Ewelina i Pani Beata pomogły dzieciom stworzyć piękne ozdoby choinkowe. Wykorzystując przyniesione przez Panie materiały powstały śliczne błyszczące bombki. Bardzo dziękujemy za niespodziankę i zapraszamy częściej.

                                                                                                                               Autor: Milena Gil

Mikołajki

1 grudnia w Zakrzewku odbyły się sołeckie Mikołajki. Uroczystość otworzył Sołtys wsi Zakrzewko Pan Sławomir Zając i Radny Pan Artur Lubomski. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Łysomice Pan Piotr Kowal, Przewodniczący Rady Gminy Pan Robert Kożuchowski oraz proboszcz Parafii pod wezwaniem Świętego Mikołaja Biskupa w Papowie Toruńskim Jarosław Ciechanowski. Uroczystość rozpoczął występ naszych przedszkolaków. Biedronki pięknie zaśpiewały i wyrecytowały wiersz. Spotkanie urozmaiciły występy dzieci z Zakrzewka oraz zespołu muzycznego. Na koniec pojawił się gość specjalny czyli Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów.

                                                                                                                              Autor: Milena Gil

Wycieczka!

Dziewiątego grudnia wraz z chętnymi rodzicami udaliśmy się na wycieczkę do Centrum Zabaw Kinderek w Toruniu. Jadąc autokarem nie mogliśmy się już doczekać wszystkich dostępnych dla nas atrakcji. Zabawa była znakomita a najlepiej świadczy o tym poniższa fotorelacja 🙂 .

                                                                                                                             autor: Milena Gil

Szlachetna Paczka

W grudniu za sprawą Świąt Bożego Narodzenia Nasze serca otwierają się dla bliźnich. Z tej okazji Wszystkie oddziały Przedszkola Publicznego Jelonek wzięły udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. W zaledwie tydzień udało się przedszkolakom i ich rodzicom z Zakrzewka zebrać mnóstwo potrzebnych do życia rzeczy. Wśród prezentów znalazły się: żywność ( w tym słodycze dla dzieci 🙂 ), odzież, artykuły higieniczne oraz detergenty, ręczniki, poduszki, zabawki. Wszystkie zebrane dary trafią do potrzebującej rodziny z Torunia z trójką dzieci i psem, który jako członek rodziny również dostanie od Nas prezent  w postaci 10 kilogramów specjalnej karmy J. Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wsparcie i wierzymy, że dzięki Wspólnej pomocy tegoroczne Święta będą wyjątkowe.

                                                                                                                                Autor: Milena Gil

Zima!!!

No i stało się! Nareszcie nadeszła tak oczekiwania przez wszystkie dzieci Zima. Dzień powitał nas pięknym, białym, puchatym śniegiem. Można było zrobić tylko jedno: ubraliśmy się ciepło i wyruszyliśmy na boisko. Uciechy było co nie miara a przy okazji powstały fantastyczne olbrzymie śniegowe kule i bałwanek.

                                                                                                                                   Autor: Milena Gil

Andrzejki!!!

Zgodnie z tradycją 30 listopada urządziliśmy sobie dzień pełen czarów. Wszystkie dzieci zamieniły się w tym dniu w kogoś innego. W przedszkolu pojawiły się wróżki, czarownice, król i wiele innych magicznych postaci. Zamiast Pani przedszkolaki odwiedziła prawdziwa cyganka, która przepowiedziała wszystkim ich przyszłość. Dzień umiliła nam wizyta koleżanek i kolegów z Lulkowa i Łysomic, którzy przybyli na przedstawienie wystawione przez teatr z Krakowa pod Tytułem „Legenda o Świętym Mikołaju”.

                                                                                                               Autor: Milena Gil

Cała Polska Czyta Dzieciom

W tym roku nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieciom mama Karoliny Pani Katarzyna Barlik i mama Majki Pani Agnieszka Ryńska. Przedszkolaki z zaciekawieniem i w wielkim skupieniu słuchały bajek o zwierzątkach oraz o Świętym Mikołaju. Bardzo dziękujemy naszym dzielnym mamom za odwagę i zapraszamy kolejnych gości.

                                                                                                                                       Autor: Milena Gil

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Oprócz wesołych zabaw ze swoimi misiami ( i nie tylko 😉 ) przedszkolaki odwiedziły także Gminną Bibliotekę w Zakrzewku. Zaprzyjaźniona Pani Terenia przeczytała dzieciom bajkę o Misiu Brudasku i rozdała do wykonania misiowe zadanie. Nasze Biedronki z łatwością dorysowały misiom odpowiednie miseczki. Dzień upłynął Nam na świetnej zabawie.

                                                                                                                                    Autor: Milena Gil

Ognisko!

Dziewiątego listopada Radny Wsi Zakrzewko Pan Artur Lubomski a prywatnie tata Fabiana zrobił naszym przedszkolakom wspaniałą niespodziankę! Przygotował dla nas ognisko a Pani Terenia zadbała o kiełbaski. Wszystkie dzieci miały możliwość samodzielnego upieczenia sobie kiełbaski. Nad całym wydarzeniem czuwał Pan Artur, który jest także strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Papowie Toruńskim. Podobnie jak pogoda dopisał nam również apetyt. Przedszkolaki ze smakiem zajadały się kiełbaskami i chlebem z ketchupem a ponieważ na powietrzu smakuje lepiej wszyscy zjedli wyjątkowo dużo. Bardzo dziękujemy Panu Arturowi i Pani Teresie Sitko za zorganizowanie ogniska i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz.

                                                                                                                                       Autor: Milena Gil

Witamy nowe Biedronki!!!

28 października wesoło powitaliśmy w naszym gronie nową koleżankę i nowych kolegów. Z tej okazji dzień w przedszkolu był wyjątkowy. Wszyscy razem wspaniale bawiliśmy się, tańczyliśmy i śpiewaliśmy. W końcu nadszedł czas na pasowanie, wręczenie dyplomów, orderów uśmiechu i wielkie brawa dla naszych nowych Biedronek. Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem i przy tej okazji bardzo dziękujemy mamie Michałka za upieczenie pysznych babeczek. Witamy zatem Julkę, Michałka, Szymona i Ignasia, cieszymy się, że jesteście wśród nas!

                                                                                                                               Autor: Milena Gil

Warzywno-owocowe ludziki

W październiku nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami wykonały w domach wyjątkowe zadanie. Dzięki ogromnej wyobraźni dzieci i dorosłych powstały fantastyczne warzywno-owocowe ludziki, zwierzaki i różne cudaki. Wśród naszej warzywno-owocowej gromadki znalazły się między innymi ananasowa papuga, Pingwiny z Madagaskaru, cukiniowa panienka czy wesołe ziemniaki! Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za rozweselenie naszej przedszkolnej sali.

                                                                                                                                     Autor: Milena Gil

Program Profilaktyczny „Bezpieczny Przedszkolak”

Szóstego października w ramach realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczny Przedszkolak” dzieci poznały zawód policjanta. Nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant Michał i przedstawił nam na czym polega jego zawód. Dzieci utrwaliły wiedzę o ruchu drogowym oraz miały możliwość bezpośredniego obejrzenia wyposażenia policjanta. Pan Michał zaprezentował przedszkolakom sprzęt policyjny, w tym: ochraniacze, hełm, pałkę, tarczę. Dzieci były zachwycone przymierzaniem stroju i możliwością poczucia się prawdziwym policjantem. Na koniec Pan Michał zebrał od naszych przedszkolaków odciski palców! Na szczęście był to tylko prezent na pamiątkę naszego spotkania. Bardzo dziękujemy Panu Michałowi za wizytę i zapraszamy ponownie.

                                                                                                                         Autor: Milena Gil

Dary Jesieni

Jesień to czas zbiorów. W naszym kąciku przyrody także pojawiły się przeróżne eksponaty: dynie, cukinie, kabaczki, buraki, kukurydza i wiele innych. Przedszkolaki oczywiście najbardziej dumne były z własnych buraków wychodowanych w naszym przedszkolnym ogródku. Nasi mali ogrodnicy spisali się znakomicie, gdyż warzywa imponowały swoją wielkością. Urosła nam nawet piękna główka sałaty! Dary jesieni to nie tylko warzywa, to również kasztany. W ramach akcji Kasztanobranie, której celem była sprzedaż kasztanów i adopcja internetowa zwierzaka z toruńskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, dzieci wspólnie ze swoimi rodzinami zbierały kasztany i przynosiły do przedszkola. Udało nam się zebrać aż 74 kilogramy! Brawo!

                                                                                                                               Autor: Milena Gil

Przedstawienie

Nowy rok przedszkolny rozpoczął się miłą niespodzianką. 8 września odwiedził nas zaprzyjaźniony Teatr z Krakowa z przedstawieniem po tytułem „Baśń o pięciu groszkach”.

Aktorzy zaprezentowali naszym przedszkolakom różne bajki, między innymi „Księżniczka na ziarnku grochu” czy „Świniopas”. Wielość postaci i różnorodność kostiumów sprawiły, że wszystkie dzieci oglądały przedstawienie z wielkim zaciekawieniem. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

                                                                                                                            Autor: Milena Gil

ROK SZKOLNY 2015/2016

Wakacyjne wypieki

Po raz kolejny nasze przedszkole odwiedziła Pani Ewelina Mucha ze Stowarzyszenia Razem Możemy Wiele z Zakrzewka. Tym razem niespodzianką było wspólne upieczenie babeczek. Pani Ewelina przygotowała ciasto a my wypełniliśmy foremki. Po upieczeniu nadszedł czas na dekorowanie. Nasze babeczki polaliśmy czekoladą i lukrem oraz posypaliśmy rodzynkami, wiórkami kokosowymi i płatkami migdałów. W końcu przyszła chwila degustacji, oczywiście było pysznie! Bardzo dziękujemy za słodką niespodziankę.

Autor: Milena Gil

Zakończenie roku

23 czerwca przyszedł czas na pożegnanie roku przedszkolnego i przywitanie wakacji. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane po raz ostatni wystąpiły przed publicznością. Kiedy dzieci recytowały wiersz na pożegnanie wszystkim  zakręciła się łezka w oku. Później przyszedł czas na dyplomy, upominki, gratulacje i podziękowania za ten pierwszy wspólny rok. Cytując treść wiersza „Będzie trochę śmiechu, będzie trochę łez, ale się nie martwcie bo w życiu już tak jest”. Do zobaczenia po wakacjach!

         Autor: Milena Gil

Dzień Dziecka w Zakrzewku

18 czerwca na zaproszenie Sołtysa wsi Zakrzewko Pana Sławomira Zająca oraz radnego Pana Artura Lubomskiego nasze przedszkolaki uczestniczyły w festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka w Zakrzewku. Dzieci wystąpiły przed liczną publicznością oraz Wójtem Gminy Łysomice Panem Piotrem Kowalem i zaprezentowały swoje ulubione piosenki. Publiczność nagrodziła nas wielkimi brawami! Po występie przyszedł czas na zabawę. Były dmuchane zjeżdżalnie, słodki poczęstunek, kiełbaski z grilla i zabawa przy muzyce do wieczora. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspaniałą zabawę.

                                                                                                                        Autor: Milena Gil

Wycieczka!

Zaczyna się lato i budzi się w nas chęć do podróżowania. W związku z tym, że pogoda nam dopisywała wybraliśmy się wraz z zaprzyjaźnioną filią z Lulkowa do Gospodarstwa Agroturystycznego w Gostkowie. Dzięki gospodarzom Państwu Dzikowskim spędziliśmy fantastyczny dzień. Wszyscy wspaniale bawili się na placu zabaw, ale również wiele się nauczyliśmy. Poznaliśmy przeróżne gatunki zwierząt, ich zwyczaje i sposoby opieki nad nimi: konie, kucyka, kozy, króliki, pawie, bażanty a także lamy i dziką lochę, które pokazała nam swoje pięciodniowe warchlaki 🙂 .  Po posileniu się pysznymi kiełbaskami z ogniska ruszyliśmy na przejażdżkę po okolicy dużym wozem. Mieliśmy okazję także pojeździć bryczką oraz wierzchem na kucyku i siłowaliśmy się z osiołkiem! To był dzień pełen wrażeń.

                                                                                                                                    Autor: Milena Gil

Pierwsze plony!

Nadszedł czas na efekty naszej ciężkiej ogrodniczej pracy. Jako pierwsze urosły nam rzodkiewki! Całą gromadką poszliśmy do ogródka i nazrywaliśmy małych witaminowych bombek J. Po usunięciu liści i umyciu przyszedł czas na degustację. Wszystkie dzieci wykazały się odwagą i spróbowały (lub polizały 🙂 ) pysznych rzodkiewek. Niektórym z nas bardzo smakowało a przy okazji zastosowaliśmy się do zaleceń logopedy i GRYŹLIŚMY, chrupaliśmy, wzmacnialiśmy szczęki i masowaliśmy dziąsła. Z własnego ogródka zawsze smakuje najlepiej!

                                                                                                                                Autor: Milena Gil

„Foszek Czyścioszek”

Kolejny raz odwiedził nas zaprzyjaźniony Teatr z Krakowa. Tym razem głównym bohaterem przedstawienia był sympatyczny hipopotam, który na swej drodze spotkał Panią Weterynarz. Po zbadaniu pacjenta, z pomocą naszej koleżanki Blanki, Pani Doktor zaleciła hipciowi częstsze mycie! Jak zwykle przedstawienie było bardzo zabawne i wszyscy się świetnie bawili.

                                                                                                                                    Autor: Milena Gil

Dzień Mamy i Taty

Z okazji Dnia Mamy i Taty w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców występ artystyczny. Wszystkie dzieci z całego serca i najpiękniej jak potrafią zaśpiewały, wyrecytowały wiersze i zatańczyły. Dzieci własnoręcznie wykonały upominki, które wręczyły wzruszonym rodzicom. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem i lodami!

    Autor: Milena Gil

Poznajemy zawód Strażaka

Program profilaktyczny „Bezpieczny Przedszkolak”

W ramach realizacji programu profilaktycznego odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną filię w Lulkowie i wspólnie wybraliśmy się do Straży Pożarnej. W remizie z uśmiechem przywitali nas Pan Henryk i Pan Michał. Nasi dzielni strażacy opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy, pokazali cały sprzęt, wypożyczyli naszym dzieciakom hełmy strażackie, pozwolili wsiąść do wozów strażackich i najważniejsza rzecz, każdy miał okazję poczuć się prawdziwym strażakiem i użyć węża strażackiego! Na koniec nasi bohaterowie oprowadzili dzieci po remizie i zaskoczyli słodką niespodzianką. Nasze przedszkolaki także wyraziły swoją wdzięczność i wręczyły Panom śliczne podziękowanie. Bardzo dziękujemy za wspaniałe przeżycia i obiecujemy, że będziemy odwiedzać Was częściej!

  Autor: Milena Gil

Cała Polska Czyta Dzieciom

Kolejnym naszym gościem była mama Laury Pani Kasia Saletnik. Pani Kasia przedstawiła dzieciom serię ulubionych bajek jej córeczki o przygodach Świnki Peppy. Jedną z przygód wesołej świnki było poszukiwanie skarbu a Mama Laurki zrobiła dzieciom wspaniałą niespodziankę. Przedszkolaki dostały poważne zadanie odnalezienia ukrytego w sali skarbu. Dzieci zgodnie szły z pozostawionymi strzałkami i odnalazły mapę naszego przedszkola z zaznaczonym skarbem. Nasze pociechy bez trudu odnalazły skarb, którym okazała się szkatułka ze słodyczami! Bardzo dziękujemy Pani Kasi za wielką przygodę.

                                                                                                                                        Autor: Milena Gil

„Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”

Program profilaktyczny

W maju w naszym przedszkolu realizowaliśmy opracowany przez Toruńską Stację Sanitarno-Epidemiologiczną program profilaktyczny mający na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa związane z ukąszeniami przez kleszcze. Dzieci poznały swojego „przeciwnika”  oglądając go na zdjęciu, poznały miejsca , w których żyje oraz sposoby zabezpieczania się przed nim.

 Autor: Milena Gil

Wizyta Pani Pielęgniarki

Program profilaktyczny „Bezpieczny Przedszkolak”

W ramach realizacji programu profilaktycznego odwiedziła nas zaprzyjaźniona Pielęgniarka Pani Barbara Mucha. Pani Basia znana jest niektórym naszym przedszkolakom z Ośrodka Zdrowia. Nasza oddana służba zdrowia w postaci Pani Basi stawiła się oczywiście w białym fartuchu z czerwoną torbą medyczną pełną fascynujących rzeczy. Po wyczerpującym omówieniu swojej pracy Pani Pielęgniarka otworzyła torbę i przeszła do prezentacji. Nasze dzieciaki poddały się delikatnym rękom Pani Basi i pozwoliły się zbadać: osłuchane zostały serduszka, płuca, sprawdzone gardełka, usztywniona noga, oraz założony został opatrunek na paluszek 🙂 . Nawiązując do wcześniejszych zajęć poruszyliśmy temat kleszczy i prawidłowego ich usuwania. Bardzo dziękujemy Pani Pielęgniarce za pełną wiedzy wizytę i zapraszamy ponownie.

                                                                                                                                    Autor: Milena Gil

Tydzień Bibliotek

W tym tygodniu swoje święto obchodzili wszyscy bibliotekarze. Z tej okazji nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Teresa Sitko z zaprzyjaźnionej biblioteki w Zakrzewku. Pani Terenia przeczytała dzieciom piękną baśń „O rybaku i złotej rybce”. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem. Następnie przedszkolaki wspólnie stworzyli wspaniałe akwarium. Pracy było sporo: kolorowanie, wycinanie, przyklejanie… ale efekt był fantastyczny. Bardzo dziękujemy Pani Tereni za odwiedziny i zapraszamy częściej.

                                                                                                                                       Autor: Milena Gil

Dzień Książki

Wizyta w Bibliotece

Z okazji Dnia Książki postanowiliśmy odwiedzić Bibliotekę w Zakrzewku. Uwielbiana przez dzieci Pani Terenia oprowadziła nas po bibliotece i opowiedziała o swojej pracy. Następnie pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę o żółwiku Franklinie i jego przygodzie w bibliotece. Przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o książki i obiecały oddawać je w terminie. Kolejną atrakcją było własnoręczne przygotowanie zakładek do książek. Wszyscy bardzo starali się ozdobić swoje zakładki jak najpiękniej i oczywiście udało się! W nagrodę Pani Terenia obdarowała dzieci książeczkami i słodyczami. Bardzo dziękujemy i obiecujemy odwiedzać bibliotekę częściej.

                                                                                                                                  Autor: Milena Gil

Wizyta Czarodzieja

W naszym przedszkolu pojawił się ostatnio wyjątkowy gość. Odwiedził nas prawdziwy czarodziej. Razem z naszymi koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionych filii podziwialiśmy magiczne sztuczki. Oczywiście nasz gość dał wszystkim dzieciom lekcję magii i już po chwili czarowaliśmy wspólnie. Zabawa była wspaniała, dziękujemy Teatrowi z Krakowa za wizytę i zapraszamy ponownie.

Autor: Milena Gil

„Jestem sobie ogrodniczka mam nasionek pół koszyczka…”

Zajęcia otwarte

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbyły się wyjątkowe zajęcia z udziałem chętnych rodziców. W tym dniu przedszkolacy zamienili się w ogrodników. Dzięki pomocy Pana Sołtysa Sławomira Zająca powstał prawdziwy ogródek warzywny. Miejsca na grządki było dużo więc każdy przyniósł inne nasiona, posiane zostały: marchewka, pietruszka, rzodkiewka, buraczki, groch, cebula, sałata. Dodatkowo w ramach edukacji przyrodniczej w specjalnych pojemnikach posialiśmy zboże: pszenicę, jęczmień i rzepak. Jak wiadomo ogródek to nie tylko warzywa, więc postanowiliśmy upiększyć go i posiać różne gatunki kwiatków. Mamy nadzieję na piękny efekt i liczne zbiory, gdyż już nie możemy się doczekać by móc zrobić swoją sałatkę warzywną!

A po kilku dniach…

Pojawiły się pierwsze efekty naszej ciężkiej pracy. Na przedszkolnych parapetach zazieleniło się zboże a w doniczce nieśmiało wyjrzały kwiatki Turki 🙂

                                                                                                                                     Autor: Milena Gil

„Czyste Powietrze Wokół Nas”

Jednym z realizowanych w naszym przedszkolu programów profilaktycznych jest program opracowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Założeniami programu są:

-ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymu, również poprzez obserwację w środowisku

-zwiększanie wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu papierosowego

-zwiększenie wiedzy dzieci na temat skutków palenia papierosów

-wzrost kompetencji dzieci w zakresie zachowania się, gdy znajdują się w zadymionych pomieszczeniach oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą przy nich papierosy.

Dzięki odpowiednio opracowanym scenariuszom zajęć wszystkie przekazane wiadomości były łatwe do zrozumienia dla naszych przedszkolaków. Dzieci wykonały też tematyczne prace plastyczne.

Autor: Milena Gil

Cała Polska Czyta Dzieciom

Od początku roku przedszkolnego realizujemy program profilaktyczny Cała Polska Czyta Dzieciom. Dzięki codziennemu czytaniu naszym dzieciom wzbogacamy ich słownictwo, kształtujemy prawidłową i bardziej rozbudowaną składnię i środki stylistyczne. Dodatkowo dzieci odczuwają pozytywne emocje płynące z głośnego czytania. Tym razem w naszym przedszkolu zawitały dwie mamy. Pani Katarzyna Barlik (mama Karolinki) przedstawiła dzieciom różne wiersze, oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły te o zwierzątkach. Ogromną niespodziankę przygotowała przedszkolakom mama Natalki Pani Aleksandra Kurek. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki o Złotowłosej a potem miały możliwość odtworzenia przebiegu zdarzeń układając odpowiednie obrazki. Na koniec wszyscy otrzymali od Pani Oli śliczne kolorowanki. Bardzo dziękujemy za udział  w akcji i zapraszamy kolejnych gości.

Autor: Milena Gil

WYCIECZKA DO LASU

 

Piątek 8 kwietnia był dniem pełnym wrażeń dla dzieci z grupy „Żabki” Przedszkola Publicznego Jelonek z Papowa Toruńskiego oraz dzieci z Filii Zakrzewko i Filii Lulkowo. Wszystkie grupy, zaraz po śniadaniu wyjechały autokarami na wycieczkę do lasu w Zalesiu. Na miejscu dzieci przywitał Pan Leśniczy, który żwawym krokiem wyruszył z przedszkolakami do lasu. Podczas spaceru towarzyszyły nam zwierzęta: jelenie i sarny. Wycieczka taka – to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Przedszkolaki poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.

 

Aleksandra Buczek

Klucz do uczenia się

Czyli od bazgrania do pisania

Moduł „Klucz do uczenia się. Od bazgrania do pisania” jest innowacyjnym programem pomagającym małym dzieciom w rozwinięciu umiejętności potrzebnych do pisania jak i twórczego wypowiadania się za pośrednictwem sztuki. Realizując kolejne sekcje dzieci wzmacniają palce, uczą się prawidłowego trzymania kredki, rozwijają precyzyjną kontrolę ruchu oraz świadomość przestrzenną. Wszystkie zadania dzieci wykonują zgodnie z poleceniem i wsparciem nauczyciela. Każda praca wymaga od przedszkolaków skupienia lecz dzięki wykorzystaniu różnych technik plastycznych jest także świetną zabawą.

Autor: Milena Gil

Świąteczne zajęcia

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych nasze przedszkole odwiedziły Panie ze Stowarzyszenia Razem Możemy Wiele z Zakrzewka. Na dzieci czekała niespodzianka. Pani Marzenka i Pani Ewelina przygotowały dla nas styropianowe jajka i mnóstwo pięknych ozdób. W wielkim skupieniu i z dużą precyzją dzieci przyklejały kolorowe elementy. Na koniec gotowe pisanki umieściliśmy na ozdobnych patyczkach. Nasz pisankowy wazon prezentował się fantastycznie. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym członkom Stowarzyszenia za cudowną współpracę.

 Autor: Milena Gil

Nadeszła wiosna!

Nareszcie przyszedł ten wyczekiwany dzień-Pierwszy Dzień Wiosny. Zgodnie z tradycją pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy nową porę roku. Wspólnie z naszymi starszymi koleżankami i kolegami z Zakrzewka przemaszerowaliśmy przez wieś z fantastyczną Marzanną wykonaną przez Panią Teresę Sitko wraz ze starszakami robiąc przy tym sporo hałasu! Ostatecznie Marzanna wylądowała na drzewie. Na koniec dzięki uprzejmości Pana Sołtysa Sławomira Zająca Pani Terenia i starszaki przygotowali dla nas pyszne kiełbaski z ogniska. Wszystkim bardzo smakowało. Dziękujemy za tak miło spędzone chwile.

                                                                                                                                Autor: Milena Gil

KLANZA

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA jest organizacją pozarządową skupiającą osoby aktywne, poszukujące skutecznych oraz nowatorskich rozwiązań z zakresu nauczania, wychowania i animacji społeczno-kulturalnej. W swych działaniach odwołują się do pedagogiki zabawy. Zajęcia prowadzone metodą KLANZY skupione są na utworach zespołu ABBA i specjalnie do nich stworzonych układach tanecznych dla dzieci i dorosłych. Naszym przedszkolakom bardzo spodobały się piosenki ABBY, które wyróżniają się rytmicznością i melodyjnością. Dzieci poznały także kilka ruchów tanecznych i krótkich układów.

Autor: Milena Gil

Rzeżuchowy skarb

Po raz kolejny nasze przedszkole odwiedził Teatr z Krakowa. Tym razem zaprezentował nam opowieść o wielkanocnym zającu, jego przyjaciołach i wspaniałym rzeżuchowym skarbie. Wszyscy polubili głównych bohaterów i świetnie się bawili.

Autor: Milena Gil

WALENTYNKI

Z okazji Dnia Świętego Walentego przedszkolaki przygotowały wyjątkowe upominki dla tych, których kochają. Wszystkie dzieci bardzo się starały by serduszka wyszły jak najpiękniejsze.

Autor: Milena Gil

Niech żyje bal!

W tym tygodniu nasze przedszkolaki pożegnały karnawał z wielkim hukiem. Biedroneczki w tym wyjątkowym dniu zamieniły się w przeróżne postacie: były księżniczki, super bohaterowie, owady, tygrysek i ciemna strona mocy czyli czarownica i wesoły diabełek oraz wiele innych! Nad wszystkim czuwał szeryf-Pani :). Zabawa była wspaniała i aż żal było wracać do domu…

Autor: Milena Gil

Czary-mary!!!

Piątego lutego nasze przedszkole odwiedził prawdziwy czarodziej! Wszystkie dzieci były zafascynowane magicznymi sztuczkami a największe wrażenie zrobił piękny biały gołąbek. Wraz z resztą widzów z zaprzyjaźnionych filii przedszkolaki same próbowały swoich magicznych możliwości a wszystko to miało miejsce w zaczarowanej krainie Alladyna.

Autor: Milena Gil

Dzień Babci i Dziadka

29 stycznia miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Nasze przedszkolaki zaprosiły wyjątkowych gości, ukochane Babcie i uwielbianych Dziadków. Z okazji ich Święta dzieci przygotowały piękny występ: śpiewały, recytowały, tańczyły i składały najlepsze życzenia płynące prosto z ich serduszek. Każda wnuczka i wnuczek włożyły dużo pracy w przygotowanie wspaniałych upominków dla Babć i Dziadków. Po wzruszeniach i deszczu całusów przyszedł czas na zabawę! Nasi kochani Goście wykazali się dużą kondycją fizyczną i wielkim poczuciem humoru. Wszyscy z radością wspólnie tańczyli i bawili się w najlepsze! Bardzo dziękujemy za przybycie na tą wyjątkową uroczystość.

Autor: Milena Gil

Zabawy na śniegu!

Już straciliśmy nadzieję a tu nareszcie nadeszła zima! Spadł tak oczekiwany i upragniony przez dzieciaki śnieg. Nie traciliśmy więc czasu i ruszyliśmy na dwór. Po energicznej bitwie na śnieżki przyszedł czas na konstrukcje śniegowe. Powstały 4 bałwany (całkiem spore!) i jedna przepiękna choinka. Mimo zimna i mokrych rękawiczek nikomu nie chciało się wracać do sali. Mamy nadzieję, że zima pozostanie z nami na dłużej!

Autor: Milena Gil

Świąteczne wypieki

14 grudnia odwiedziły nasze przedszkole Panie ze Stowarzyszenia Razem Możemy Wiele z Zakrzewka. Nasi goście przygotowali dla dzieci wspaniałą niespodziankę-piernikowe ciasto! Wraz z Paniami przedszkolaki wycinały różne kształty pierniczków a po upieczeniu ozdabiały wielokolorowym lukrem. Po ciężkiej pracy przyszedł moment na degustację i nie przesadzimy twierdząc, że były to najsmaczniejsze pierniczki jakie kiedykolwiek jedliśmy! Bardzo dziękujemy Paniom Katarzynie Lubomskiej, Marzenie Kuźniarz, Ewelinie Mucha, Beacie Syrockiej, Barbarze i Monice Górzkowskim. Zapraszamy częściej!

Autor: Milena Gil

Czerwony Kapturek Spotyka Świętego Mikołaja

10 grudnia nasze przedszkole ponownie odwiedził Teatr z Krakowa. Zgodnie ze zwyczajem wśród publiczności znalazły się także dzieci z zaprzyjaźnionych filii. Jedna z ulubionych bajek maluchów „Czerwony Kapturek” została przedstawiona w świątecznej odsłonie, gdyż gościem babci i Czerwonego Kapturka był Święty Mikołaj z workiem prezentów.

Autor: Milena Gil

Wycieczka do Muzeum Piernika

W czwartek nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Piernika w Toruniu. Dzieci bardzo dużo dowiedziały się o tradycji wypiekania toruńskich pierników i poznały wszystkie niezbędne składniki i przyprawy. Najważniejszą częścią spotkania było samodzielne przygotowanie pierniczków. Pracy było dużo, gdyż trzeba było ugnieść ciasto, rozwałkować je, posmarować olejem i wycisnąć ulubiony wzór. Po kilkunastu minutach w pomieszczeniu pięknie zapachniało ciastem piernikowym, które dopiekało się w wielkim piecu. Każda biedroneczka przywiozła do domu własnoręcznie wypieczonego oryginalnego toruńskiego piernika!

Autor: Milena Gil

Świąteczne malowanie na szkle

W przedświątecznym tygodniu wraz z Fundacją Wszyscy Tworzymy Sztukę postanowiliśmy wykonać wyjątkowe prezenty dla naszych najbliższych. Zadanie nie należało do łatwych ale z pomocą Pani Karoliny udało się naszym przedszkolakom stworzyć piękne obrazy na szkle. Wszystkie dzieci bardzo się postarały i pracowały w niezwykłym skupieniu. Mamy nadzieję, że te piękne prace będą najlepszym prezentem danym prosto z serca.

Autor: Milena Gil

Mikołajki w Zakrzewku

7 grudnia w naszym przedszkolu miało miejsce wielkie wydarzenie. Dzieci z Zakrzewka wraz z rodzicami spotkali się na uroczystości z okazji Mikołajek organizowanej przez Sołtysa Pana Sławomira Zająca oraz Radnego Pana Artura Lubomskiego. Nasze przedszkolaki zostały poproszone o zaprezentowanie publiczności swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich. Uroczystość swą obecnością zaszczycił Wójt Gminy Łysomice Pan Piotr Kowal. Na scenie zaprezentowały się także dzieci z Zakrzewka porywając swym śpiewem wszystkich do wspólnej zabawy przy karaoke. Świąteczny nastrój wprowadził zespół muzyczny prowadzony przez Pana Marka Kuźniarza. Najważniejszy gość zjawił się na koniec uroczystości. Na wezwanie wszystkich dzieci przybył Święty Mikołaj z workiem prezentów! Wszyscy zgromadzeni spędzili urocze popołudnie. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałego, radosnego wydarzenia.

Autor: Milena Gil

Muzyczna wizyta

9 grudnia ze świąteczną audycją odwiedzili nas muzycy z Fundacji Wszyscy Tworzymy Sztukę. Dzieci poznały fascynujące instrumenty, wysłuchały nastrojowych kolęd a także miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu. Nasze przedszkolaki bez trudu przystroiły choinkę, nakryły do wigilijnego stołu oraz na chwilę zamieniły się w Maryję i Józefa!

Autor: Milena Gil

Bezpieczny Przedszkolak

Jednym z realizowanych programów profilaktycznych jest program Bezpieczny Przedszkolak. W ramach prowadzonych zajęć dzieci dowiedziały się między innymi więcej o pracy policjanta, poznały podstawowe znaki drogowe oraz nauczyły się jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych. Nasze przedszkolaki dokładnie omówiły pojazdy służb ratowniczych i uczyły się wybierania na telefonie numeru alarmowego 112.

Autor: Milena Gil

Wycieczka do „Kinderka”

Trzeciego grudnia wraz z przedszkolakami z filii Lulkowo odwiedziliśmy centrum zabaw Kinderek w Toruniu. Na dzieci czekało wiele atrakcji: basen z kulkami, zjeżdżalnie, karuzela, pokój księżniczek i wiele innych. Wszyscy łącznie z dorosłymi bawili się wyśmienicie! Nasze przedszkolaki miały mnóstwo energii i nie chciały zmarnować ani chwili z zabawy. O udanej wyprawie świadczył fakt, iż niektóre biedroneczki z nadmiaru emocji posnęły w autobusie w drodze powrotnej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym mamom za pomoc i świetną zabawę.

Autor: Milena Gil

Andrzejki!!!

Tydzień rozpoczął się wyjątkowo tajemniczo. 30 listopada to dzień magii i czarów, właśnie dlatego dziś w przedszkolu nie było Pani tylko Wróżka! Wszystkie dzieci pomagały wymawiać magiczne zaklęcia aby wróżby się spełniły. Każdy przedszkolak poznał odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania, Kim zostanę jak dorosnę?, Kogo pokocham?, Co przyniesie najbliższa przyszłość? Kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu? I wiele innych….

Autor: Milena Gil

„Czy znasz lisa Kiteczkę co skarżył troszeczkę?”

18 listopada nasze przedszkole odwiedził teatr z Krakowa. Na przedstawienie przyjechały do nas również dzieci z pozostałych filii, więc widownia była duża. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobały się wesołe przygody lisa Kiteczki. Przedstawienie uzupełniały wspaniałe kostiumy aktorów oraz zabawna muzyka. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Autor: Milena Gil

Dzień Pluszowego Misia

W tym tygodniu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyprowadziły do przedszkola swoje ulubione maskotki. Zabawa z misiami była wspaniała, dużo ruchu, muzyki i śmiechu! Dzieci wykonały także w grupach piękne prace plastyczne. Dodatkową atrakcją była wizyta Pani Bibliotekarki z Zakrzewka Teresy Sitko. Uwielbiana przez dzieci Pani Terenia przyszła do nas z gościem, ogromnym pluszowym misiem! Wszystkie dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przygód Kubusia Puchatka a potem nastąpił wielki moment. Pani Terenia wraz z Misiem pasowała wszystkie przedszkolaki na Przyjaciół Misia. Każdy pasowany otrzymał piękny medal! Serdecznie dziękujmy Pani Tereni za odwiedziny i zapraszamy częściej!

Autor: Milena Gil

Cała Polska Czyta Dzieciom

Ruszyła kampania Cała Polska Czyta Dzieciom. Jako pierwsze do akcji włączyły się dwie odważne mamy Panie: Marta Przypis-Czerwińska i Aneta Domańska. Mama Gabrysi Pani Marta zaprezentowała dzieciom wiersze J. Tuwima, szczególnie do gustu przypadła „Lokomotywa”. Z kolei mama Marty przeczytała naszym przedszkolakom książeczkę o przygodach sympatycznego Muminka. Dzieciom sprawiła wiele radości możliwość zamienienia się w detektywów i odnajdowania ukrytych w naszej sali przez Panią Anetkę jabłek! Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszej akcji.

Autor: Milena Gil

 

Calineczka!

Piątek trzynastego listopada okazał się bardzo miłym dniem dla naszej grupy. Odwiedziliśmy teatr Baj Pomorski w Toruniu i obejrzeliśmy wzruszające przedstawienie, pt. Calineczka na podstawie baśni J.Ch. Andersena. Nasze przedszkolaki były zachwycone barwnymi kukiełkami, scenografią i nastrojową muzyką. Wielką frajdę przyniosła też wyprawa autobusem . W wycieczce towarzyszyły nam mamy biedroneczek Panie: Katarzyna Lubomska, Aleksandra Kurek i Beata Metera. Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Autor: Milena Gil

Nasze Pasowanie!!!

6 listopada odbyło się Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Wszyscy zgromadzeni zarówno dzieci jak i rodzice (oraz wychowawczyni 🙂 ) byli bardzo podekscytowani tym wydarzeniem. Nasze Biedroneczki podczas występu artystycznego dały z siebie wszystko. Pięknie śpiewały, świetnie recytowały i fantastycznie tańczyły!!!! Gościem honorowym była Pani Dyrektor Mariola Wegner, która zaczarowanym ołówkiem pasowała wszystkie dzieci na Prawdziwych Przedszkolaków, pasowanie dopełniły dyplomy, drobne upominki i słodki poczęstunek. Wraz z dziećmi serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i sprawienie, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Dziękujemy!

Autor: Milena Gil

Warzywno-owocowe Zakrzewko!

26 października w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe zajęcia. W ramach konkursu na warzywno-owocowe ludziki dzieci wraz z rodzicami postanowili wspólnie stworzyć makietę warzywno-owocowego lasu oraz oczywiście ludziki przedstawiające nasze przedszkolaki, panią wychowawczynię i Panią Dyrektor! Konstruowanie z marchewek, ziemniaków, fasolki, kapusty, kalafiora, jabłek i wielu wielu innych warzyw i owoców okazało się świetną zabawą zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za miło spędzony poranek.

Autor Milena Gil

Wyjątkowy gość!

28 września nasze przedszkole odwiedziła Pani Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego w Toruniu. Dodatkowymi gośćmi były dzieci z filii w Lulkowie i Łysomicach. Nasze przedszkolaki były zafascynowane mundurem policyjnym i wiele radości sprawiła im możliwość przymierzenia oryginalnej policyjnej czapki! Dzieci dowiedziały się także bardzo dużo o bezpieczeństwie na drodze, zwłaszcza o konieczności noszenia odblasków. Bardzo dziękujemy za pouczającą wizytę.

Autor Milena Gil