W krainie muzyki

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jak w tym tygodniu podczas nauki zdalnej poradziliście sobie z zadaniami przesłanymi przez nauczycieli. Temat tygodnia brzmiał „W krainie muzyki”. Wasze eksperymenty z dźwiękiem, śpiewem oraz tańcem mogliśmy podziwiać na zdjęciach, które wysłali Wasi rodzice. Wszystkie zadania od tych najprostszych po coraz trudniejsze wykonaliście doskonale. Brawo dla Was. Wszyscy wiemy, że muzyka od pradawnych czasów była uważana jako swoista wartość w procesie wychowania człowieka. Rola muzyki w procesie wychowawczo – dydaktycznym dziecka przedszkolnego ma ogromne znaczenie i trwa przez cały okres nauki. Edukacja muzyczna wpływa na rozwój każdego dziecka w sferze fizycznej, psychicznej, intelektualnej i moralnej, dlatego tak ważne jest, aby pielęgnować ją zarówno w przedszkolu jak i w domu.