Podsumowanie tygodnia: Zwierzęta na wiejskim podwórku

Tematem minionego tygodnia były zwierzęta wiejskie. Pracy rolnika, upra­wa ziemi (sadzenie, sianie, nawożenie, zbieranie) i hodowli zwierząt (karmienie, doglądanie). Śpie­waliście piosenki Stary Donald farmę miał. Przypomnieliśmy sobie nazwy, sposoby poruszania się i odgłosy zwierząt żyjących w gospodarstwie: konia, krowy, kozy, kury, koguta, owcy, indyka, kaczki, gęsi, psa, kota, a także ich miejsca zamieszkania (obora, kurnik, buda, dom człowieka, zagroda dla drobiu, zagroda dla pozostałych zwierząt). Próbowaliśmy naśladować odgłosy, które wydają i bawiliśmy się w zgadywanki.

Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego poszczególne zwie­rzęta żyją w gospodarstwie – krowa, owca i koza dają mleko, kura znosi jajka, koń czasami pomaga rolnikowi w uprawie ziemi, pies broni gospodarstwa, kot przegania myszy z domu gospodarza. Jak widać owoce zdalnej zabawy z materiałami przygotowanymi przez nauczycieli przynoszą efekt w postaci uśmiechów na twarzach dzieci z wszystkich grup.

Aleksandra Janus

grupa-krasnale-31.jpg
grupa-krasnale-31-1.jpg
grupa-motylki.jpg
grupa-sowy-31.jpg
grupa-stokrotki-31.jpg
jagodki-31-2.jpg
jagodki-31-2-2.jpg
pszczolki-31-1.jpg
sloneczka-31.jpg
sloneczka-31-1.jpg
pszczolki.jpg
grupa-biedronki.jpg
grupa-rybki-2.jpg
grupa-zabki.jpg