Walentynki i Dzień Kota

Walentynki były dla dzieci ze Słoneczek prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Odwiedziła nas także Pani Agnieszka-bibliotekarka.  Na koniec każde dziecko otrzymało walentynkę: lizaka i balonik oczywiście w kształcie serca.

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „Dzień kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, zabawy z chustą animacyjną i kotami– pluszakami, „kocie masażyki”. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.