Obchody 101 rocznicy odzyskania Niepodległości

8.11.2019r. w Przedszkolu Publicznym Jelonek w Papowie Toruńskim odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas, Polaków, dzień. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Łysomice pan Piotr Kowal, Przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski oraz Radni Gminy Łysomice Emilia Zielińska, Artur Lubomski, Krystian Polak  oraz Pan Marek Fiedler inspektor ds. oświaty i zdrowia. Uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny zaprezentowały  5-latki z grupy „Sowy”. Słowem, piosenką i tańcem  oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

W tym roku po raz kolejny włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, w ramach której o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie zostały odśpiewane 4 zwrotki hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”. W przedsięwzięciu tym wzięły udział wszystkie dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek w Papowie Toruńskim oraz filiach w Turznie, Gostkowie, Zakrzewku, Łysomicach i Lulkowie.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu, poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne wśród najmłodszych.