Jesienne dary

Jednym z październikowych tematów są warzywa i owoce zarówno typowo jesienne, jak i dojrzewające podczas innych pór roku i rosnące w innych strefach klimatycznych. Usystematyzowaliśmy wiedzę na temat jadalnych części warzyw, ich systemów korzeniowych oraz jak długo rosną, aby w końcu znaleźć się na naszych talerzach. Dzięki przyniesionym do przedszkola owocom i warzywom doskonaliliśmy umiejętności opisu. Podczas zabawy polisensorycznej przedszkolaki poznawały owoce i warzywa po dotyku i zapachu, nie zawsze przyjemnym, bo zapach cebuli i pory skłaniał dzieci do zatykania nosów. Dzieci za pomocą zmysłu smaku i węchu rozpoznawały nazwy owoców. Wszystkim poszło rewelacyjnie! W nagrodę była ich degustacja. Jesień to również czas na zbieranie grzybów w lesie. Przedszkolaki poznały grzyby jadalne i niejadalne. Dzięki uprzejmości naszej kochanej pani Asi – logopedy, dzieci mogły dotknąć i powąchać prawdziwe okazy zebrane w Słowińskim Parku Narodowym. Dziękujemy

1.jpg
2.jpg
31.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg