Dbamy o zęby!

W naszym przedszkolu grupę „Stokrotki”, „Krasnale” oraz „Słoneczka” odwiedziły  higienistki i zarazem asystentki stomatologiczne Pani Ania i Marlena. Panie opowiedziały dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej, jaka jest najlepsza technika mycia zębów, oraz jakie pokarmy i napoje szkodzą, a jakie wzmacniają zęby. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały jak wygląda wizyta u stomatologa, a także chętnie dzieliły się własnymi doświadczeniami. Panie higienistki pokazały dzieciom jak prawidłowo powinno się szczotkować zęby. Następnie przedszkolaki mogły spróbować czyścić zęby na plastikowym modelu szczęki.

Serdecznie dziękujemy Pani Ani i Pani Marlenie za wzbogacenie wiedzy w zakresie higieny jamy ustnej.