V OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA „Jelonki na start”

W tym roku 30 maja, już po raz piąty, przedszkole zorganizowało gminną imprezę sportową dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w przedszkolach i szkołach z terenu Gminy Łysomice. Honorowy patronat nad imprezą corocznie obejmuje Wójt Gminy Łysomice Pan Piotr Kowal oraz Rada Gminy Łysomice.

Mottem przewodnim olimpiady stały się słowa piosenki: „…zawsze wygrywa ten kto dobrze bawi się, zasady fair play dobrze zna…”  i właśnie dobra zabawa na sportowo była w tym dniu  najważniejsza. Zgłoszonych do udziału zostało 201  dzieci reprezentujących placówki z całej gminy: Przedszkole Publiczne „Jelonek” w Papowie Toruńskim oraz filie w: Łysomicach, Turznie, Lulkowie, Gostkowie i Zakrzewku,  Przedszkole „Pod Klonowym Listkiem” oraz Szkoła Podstawowa w Świerczynkach i Turznie. Drużyny startowały w dwóch kategoriach wiekowych.

Imprezę tradycyjnie rozpoczął przemarsz wszystkich drużyn, które dumnie prezentowały swoje transparenty. Nie zabrakło pochodni olimpijskiej i znicza olimpijskiego, uroczyście odpalonego przez Wójta Gminy Łysomice Pana Piotra Kowala. Po oficjalnym otwarciu olimpiady przez Dyrektora przedszkola – Panią Mariolę Wegner, przemówieniu zaproszonych gości, odśpiewaniu hymnu przez wszystkich zawodników oraz złożeniu uroczystego ślubowania, nastąpił czas na długo wyczekiwane sportowe współzawodnictwo.

Mali zawodnicy wykazali się wieloma umiejętnościami w zakresie biegania, skakania, zręczności, siły i współdziałania w zespole. Atmosfera była wspaniała. Doskonale bawiły się nie tylko dzieci, ale też towarzyszące im rodziny, które kibicowały i dopingowały swoich zawodników. Swoją sprawnością mogli wykazać się też rodzice, którzy także brali udział w konkurencjach sportowych przygotowanych z myślą o nich.

Po zmaganiach sportowych czekała na dzieci niespodzianka- pokaz elementów techniki boksu w wykonaniu prezesa i trenera klubu pana H. Żołnowskiego oraz zawodnika Michała Łagody. Pokaz przygotował MKSW Pomorzanin Toruń Sekcja Bokserska.

Zwycięzcami zostali wszyscy, gdyż „najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężać, ale wziąć w nich udział”. Każdy  mały zawodnik został nagrodzony pamiątkowym złotym medalem, a trzy zwycięskie w swojej kategorii drużyny otrzymały puchar.

Małym sportowcom gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i prawidłowym przebiegu tej imprezy sportowej. Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie finansowe.

Koordynatorzy olimpiady: Joanna Wojtulska i Justyna Wojnowska-Wachowiak