Motylki w Młynie Wiedzy

W marcu odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Motylki obejrzały m.in. wystawy ,,Rzeka”, ,,PrzeBudowa”, ,,PrzeŻycie”, ,,O obrotach”, ,,Idee”. Dowiedzieliśmy się jak powstają wiry wodne, tornada oraz jak działa oczyszczalnia ścieków. Mogliśmy zbudować tamę na rzece a także prowadziliśmy wodne eksperymenty. Wsłuchiwaliśmy się w odgłosy natury, podglądaliśmy życie pszczół, lisów i kreta. Byliśmy także małymi inżynierami i próbowaliśmy budować wg. schematu, co okazało się bardzo trudne. Doświadczyliśmy jak czuje się chomik w ,,kołowrotku” oraz jak podróżują kosmonauci.

Tego dnia jak się później okazało, byliśmy pierwszą na świecie grupą, która zobaczyła wystawę ,,Wielki makroświat”. Hiperrealistyczne zdjęcia owadów zrobiły na nas duże wrażenie.

1-4.jpg
2-4.jpg
3-4.jpg
4-4.jpg
5-3.jpg
6-3.jpg
7-3.jpg
8-2.jpg
9-1.jpg
10-1.jpg
11-1.jpg
12-1.jpg
13-1.jpg
14.jpg