Zima wcale nie taka zła…

Styczeń przywitał nas prawdziwą, zimową aurą. A że śnieg niestety szybko się topi postanowiliśmy wykorzystać go do ostatniego…płatka. Więc gdy wybraliśmy się na zimowy spacer radości przedszkolaków nie było końca. Były aniołki, bałwanki, bitwa na śnieżki, szukanie tropów, jednym słowem wszystko, na co wyobraźnia (i pani:) pozwoliła dzieciom. Innego dnia przynieśliśmy trochę śniegu do naszej przedszkolnej sali i poddaliśmy go wnikliwej obserwacji. Dzieci uzbrojone w lupy zamieniły się na chwilę w prawdziwych naukowców i przez cały dzień śledziły, jak śnieg powoli zamienia się w wodę. Śnieg był także tematem przewodnim naszych zajęć plastycznych, podczas których dzieci paluszkami tworzyły zimowy krajobraz. Po tych wszystkich ciekawych doświadczeniach chyba śmiało może zaśpiewać: Huhu ha, zima nie jest zła!

01.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
02.jpg
10.jpg
09.jpg
08.jpg
07.jpg
06.jpg