Wycieczka do Szkółki Leśnej na Barbarce

W piątek  30 listopada wybraliśmy się na wycieczkę z zaprzyjaźnioną grupą Słoneczek  do Szkółki Leśnej na Barbarce koło Torunia. Tam uczestniczyliśmy w projekcie „Akademia Przyrodników. Edukacja przyrodnicza Dzieci i Młodzieży 2018 . W ramach tego projektu braliśmy udział  w warsztatach  „Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę”.  Zima, szczególnie śnieżna i mroźna sprawia, że niektóre zwierzęta muszą zmienić dietę, a to często wiąże się ze zmianą siedliska. W czasie zajęć przedszkolaki dowiedziały się  w jaki sposób można pomóc potrzebującym zwierzętom  przetrwać zimę. Wykonały także smakołyki dla ptaków, które zawiesiły na pobliskich drzewach .

Zdjęcie7816.jpg
Zdjęcie7819.jpg
Zdjęcie7824.jpg
Zdjęcie7825.jpg
Zdjęcie7831.jpg
Zdjęcie7834.jpg
Zdjęcie7837.jpg