Pieczemy pierniki

4.12.2018r. wybraliśmy się na wycieczkę do Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu na zaproszenie dyrektora szkoły Pana Romana Wojda – taty dwójki naszych przedszkolaków.

Mieliśmy niecodzienną okazję wypieku pierników pod okiem nauczycieli i uczniów z tej szkoły. Dzieci poznały cały proces przygotowania pierników od wałkowania po ozdabianie. Podczas zdobienia nie obyło się oczywiście bez podjadania i oblizywania słodkich paluszków 😉 Dzieci były bardzo zaangażowane w powierzone zadania,  każdy etap warsztatów sprawiał małym kucharzom wiele radości.

Dzieci dowiedziały się też, gdzie uczą się przyszli kucharze i jak wygląda przygotowanie do tego zawodu.

 

Dziękujemy za niezapomniane kulinarne doświadczenia!

 

 

2-Copy.jpg
1-Copy.jpg
10-Copy.jpg
6-Copy.jpg
7-Copy.jpg
8-Copy.jpg
9-Copy.jpg
11-Copy.jpg
12-Copy.jpg
13-Copy.jpg